Qytetet “sekrete”, por fantastike të Evropës

29 Janar, 2019 - 10:00 am

Të gjithë njerëzit kanë kurrreshtjen ta vizitojnë Milanon, Londrën, Parisin ose Barcelonën.

Por Europë ka me bollëk vende që ju duhet t’i konsideroni sa më parë, transmeton Klan Kosova.

Janë disa qytete më pak të njohura, por që janë fantastike për t’u parë.

I gjeni të renditura më poshtë – kurseni para dhe vizitoni sa më parë.

Narrow back streets in medieval town of Kotor Montenegro Europe

Kotorr, Mal të Zi

Colorful houses of Parga, Greece

Preveza, Greece

Old town - Tvrda, Osijek, Croatia

Osijek, Kroaci

Ferrara. Street scene. Italy.

Ferrara, Itali

CLONAKILTY TOWN COUNTY CORK IRELAND

Clonakilty, Irlandë

Aerial view of Sintra, Portugal

Sintra, Portugali

old port,marseille,provence,france,europe

Marseille, Francë

People on the streets of Bakklandet in Trondheim, Norway.

Trondheim, Norvegji

Compania street,Salamanca,Spain

Salamanca, Spanjë

cafe and restaurants along Rathausquai, Lucerne, Switzerland, Europe

Lucerne, Zvicër

Houses along the Leie river, Ghent, Belgium

Ghent, Belgjikë/KlanKosova/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme