Rruga “A” merr emrin e Xhim Xhemës, veprimtarit të madh të çështjes kombëtare

31 Janar, 2023 - 3:36 pm

Kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama ka njoftuar se rruga “A” ka marr emrin e veprimtarit të madh Xhim Xhema, shkruan KultPlus.

KultPlus ju sjell të plotë njoftimin e kryetarit Rama.

Me 45 vota PËR, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kryeqytetit vendosi ta përjetësojë veprimtarinë e paepshme të zotit Xhim Xhema për çështjen kombëtare, duke ia vënë rrugës “A” emrin e këtij njeriu të madh.

E nderojmë përkushtimin e tij të palëkundur për kauzën e lirisë dhe pavarësisë, duke ua sjellë ndihmën e krerëve të politikës amerikane popullit të Kosovës në kohët më të vështira./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme