Shënohet dita e të pagjeturve në Mitrovicë

15 Prill, 2018 - 10:30 am

Sot shënohet Dita e të pagjeturve në Mitrovicë.

Aktivitetet janë organizuar nga Komuna e Mitrovicës në koordinim me Shoqatën “Zëri i Prindërve”.

Ceremonia fillon në ora 12:00 tek Shtëpia Muze në Lagjen e Boshnjakëve, me vendosjen e luleve.

Kurse në ora 13:00, bëhen homazhe dhe vendosen kurora lulesh në varrezat e martirëve në Shipol./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme