Shkupi i veçantë i vitit 1913-të, nga Jean Brunhes dhe Auguste Léon

10 Janar, 2018 - 9:17 pm

Jean Brunhes dhe Auguste Léon realizuan këto fotografi në Shkup në vitin 1913, në muajin maj. Fotografitë janë marrë nga Les collections du musée départemental Albert-Kahn.

Dyshja u nisën për një ekspeditë nëpër Ballkan, ndërsa nga Shkupi realizuan këto fotografi, krahas fotografive tjera nga Ohri, Struga e qytete tjera. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme