Shqipëria, 324 mijë vizitorë më shumë se një vit më parë

29 Gusht, 2018 - 12:00 pm

Shqipëria ka mikpritur 324 mijë vizitorë më shumë se një vit më parë vetëm gjatë muajve janar-korrik.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama i cili ka uruar një ditë të mbarë përmes një videoje ku shfaqen bukuritë kulturore dhe natyrore të Shqipërisë.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje mahnitëse të Shqipërisë turistike, që vetëm gjatë muajve janar-korrik ka mikpritur 324 mijë vizitorë më shumë se një vit më parë, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan kryeministri Rama në Facebook./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme