Shqiptari rrezikon jetën për flamurin e Kosovës

23 Qershor, 2018 - 5:19 pm

Pas përballjes Serbi-Zvicër, teksa tifozët serbë tentonin t’i vënin flakën flamurit të Kosovës, një shqiptar hyn në mes të turmës, rrëmben flamurin dhe me pas ndiqet nga huliganët serb.

Kjo ngjarje ka ndodhur mbrëmë në Hardbrücke ne Zürich të Zvicrës, pas disfatës që pësoi kombëtarja serbe në Kampionatin Botëror të futbollit “Rusia 2018”.

Dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri arritën të shënojnë fitore të rëndësishme për Zvicrën, e cila e mundi Serbinë në Rusi me rezultat 2:1.

Golat e tyre u komentuan dhe dyshja u urua nga emra të njohur vendor e ndërkombëtarë./21Media

Të fundit

Të ngjajshme