Sot 57 vite nga vdekja e Ahmet Zogut

9 Prill, 2018 - 9:22 am

Më 9 prill 1961, në Paris vdiq Ahmet Zogu, i lindur Ahmet Muhtar Zogolli.

Ai shërbeu si Kryeministër i Shqipërisë (1922-1924), pastaj si President (1925-1928), dhe më në fund si Mbret (1928-1939)./ KultPlus.com

Më 9 prill 1961, në Paris vdiq Ahmet Zogu, i lindur Ahmet Muhtar Zogolli. Ai shërbeu si Kryeministër i Shqipërisë…

Gepostet von Micky Haxhiislami am Sonntag, 8. April 2018

Të fundit

Të ngjajshme