Studentja ia ndalon fjalën Edi Ramës, largohet me dhunë nga takimi

22 Tetor, 2018 - 6:08 pm

Kryeministri Edi Rama ishte në një takim me gjimnazistët ekselentë kur ndodhi një incident.

Ndërsa ishte duke folur për arsimin e lartë dhe reformat, një grup prej aktivistëve të Lëvizjes së Universitetit kanë ndërhyrë duke akuzuar se studentët po zhvaten me tarifat e larta.

Në videon e postuar nga kjo lëvizje, vajza duket që tërhiqet nga truprojet për të dalë nga salla ku mbahet takimi./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme