“Takimet e Gjeçovit” në edicionin e tyre të 47-të vijnë me manifestime e përurime

30 Shtator, 2018 - 6:51 pm

Edicioni i 47-të i manifestimit letrar, kulturor e shkencor “Takimet e Gjeçovit”, do të mbahet në Zym të Hasit, më 12 dhe 13 tetor 2018, shkruan KultPlus.

Manifestimin e organizon ShSh “Shtjefën Gjeçovi” në Zym në bashkëpunim me MKRS-në dhe me DKRS-në e komunës së Prizrenit.

Manifestimi letrar, kulturor e shkencor “Takimet e Gjeçovit” mbahet nën patronazhin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme