Të dielën hapet edicioni i pestë i manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”

8 Qershor, 2018 - 9:00 pm

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, këtë të diele do të hap edicionin e pestë të manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”, shkruan KultPlus.


Në kuadër të këtij manifestimi kulturor do të zhvillohen këto veprimtari:

Shënimi i 140 – vjetorit të Lidhjes së Prizrenit;

Ndarja e Çmimit Kombëtar “Ali Vishko” për vitin 2018; dhe

Programi artistik.

Hapja solemne do të bëhet më 10 qershor 2018, në orën 12:00, në Fakultetin e Arteve të Universitetit të Tetovës (Qendra për kulturë në Tetovë)./ KultPlus.com

Të ngjajshme