Televizioni japonez xhiron në terr medaljet e suksesit të Driton Kukës

24 Nëntor, 2018 - 2:09 pm

Ditëvë të fundit, në Prishtinë reduktimet e energjisë elektrike janë të shpeshta.

Qytetarët në anën tjetër janë të revoltuar.

Madje, në po këtë terr dikujt i është dashur ndihma e një drite ekstra.
Driton Kuka, trajneri i Majlinda Kelmendit, ka treguar se si një ekip televiziv japonez ka ardhur në Kosovë dhe i është dashur të xhirojnë në terr.

“Populli po më doket po duron shumë!
Kompanitë përgjegjëse për rrymë po na testojnë durimin!
TV Nacional Japonez duke xhiruar medaljet e fituara në errësirë në Stërvitje kur u ndal rryma.
Tash me ja nis stërvitjet si Samuraja me qirinj,ose a është momenti që populli ti tregoj me protesta këtyre Kompanive që u ba teper!!
Foto e bukur e trofeve pa rrymë” ka shkruar Dritoni në rrjetin social Facebook.

Kuka nuk është vetëm trajner i Majlindës, krenarisë shqiptare, por edhe i emrave tjerë nga sporti që na kanë bërë krenarë në mbarë botën. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme