Thaçi: Profesorin Idriz Ajeti do ta kujtojmë si një intelektual të dalluar, që punoi shumë për albanologjinë

13 Shkurt, 2019 - 8:57 am

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet e tijpër humbjen e akademikut Idriz Ajeti, shkruan KultPlus.

Ai është shpres se vdekja e akademikut Idriz Ajeti është një humbje e madhe për Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës dhe tërë shoqërinë tonë.

“Profesorin Idriz Ajeti do ta kujtojmë gjithmonë si një prej intelektualëve më të dalluar, që punoi shumë për albanologjinë. Ai dha kontribut të madh në jetën shkencore e kulturore në vendin tonë. Ngushëllimet më të thella për familjen Ajeti, ASHAK-un dhe gjithë kolegët e miqtë e akademikut Idriz Ajeti!”, ka shkruar Thaçi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme