Varroset Adem Demaçi

28 Korrik, 2018 - 12:20 pm

Me ceremoni mortore, tashmë është varrosur Adem Demaçi.

Demaçi, një figurë që do të kujtohet nga secili, është varrosur në “Varrezat e Dëshmorëve” në Velani.

Pas varrimit, presidenti Hashim Thaçi, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi, më pas, kryeministri Ramush Haradinaj me ish-kryeministrat Agim Çeku e Bajram Kosumi, kanë vendosur kurora lulesh mbi varrin e tij.

Demaçi u cilësua si hero jo vetëm i Kosovës, por i gjithë shqiptarëve.

Demaçi vdiq të enjten në moshën 82 vjeçare. / KultPlus.com

Të ngjajshme