Vidhen plumbat e portretit simbolik të Adem Jasharit

23 Prill, 2018 - 9:00 am

Për nderë të 20-vjetorit të rënies së heroit legjendar Adem Jashari, në kullën e Jasharëve në Prekaz dhe Epopesë së UÇK-së, Besart Gashi, kishte vendosur që të formojë një mozaik prej 200 gëzhoja plumbash portretin e Adem Jasharit.

Por ky mozaik me portret të Adem Jasharit nuk është si në fillim.

Gëzhojat me të cilat ishte ndërtuar ky mozaik dikush i ka vjedhur.

Reperi i mirënjohur shqiptar, Arian Agushi, i njohur për publikun si Gold AG ka publikuar disa fotografi të portretit të heroit kombëtar, Adem Jashari.

Plumbat e këtij portreti dikush i ka vjedhur, e kjo e ka zemëruar tejmase Gold AG-n.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155753041554751&id=642139750
Ai ka publikuar fotografitë në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, me mbishkrimin ” BAC .. në kohën e luftës nuk t’i kanë pru plumbat e tash në liri po ti vjedhin !!!”.

Të ngjajshme