Zgjedhet vajza më e bukur e bjeshkëve, në Malësi të Madhe (FOTO)

7 Gusht, 2017 - 2:00 pm

Më 5 gusht u organizua në Malësi të Madhe aktiviteti “Logu i Bjeshkve 2017”, që u mbajt pranë fshatit Lepushë, me këngë e valle folklorike rinore por edhe me zgjedhjen e vajzës më të bukur të bjeshkëve, veshur e stolisur sipas traditave të hershme

Aty morën pjesë banorë te trevave të veriut, nga Kosova, Mali i Zi, por dhe shume turistë të huaj gjermanë, zviceranë e italianë. Shihni fotot dhe vlerësoni vetë bukurinë e kësaj zone dhe njerëzve të saj. / KultPlus.com


Të fundit

Të ngjajshme