100 Valbonat në Valbonë të Shqipërisë (FOTO)

10 Dhjetor, 2018 - 3:19 pm

Ambasada e Shqipërisë organizoi ekskursionin “100 Valbona në Valbonë”, shkruan KultPlus.

Valbonat shijuan bukuritë përrallore të vendit nga është dhe origjina e emrit të tyre. Pas vizitës në peizazhet e bukura të Valbonës, për nder të tyre, Ambasada shtroi një drekë me gatime tradicionale të zonës, shoqëruar me një program artistik me këngë e valle, nga artistët e ftuar, por edhe nga vetë Valbonat./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme