Ava Max, këngëtarja e re shqiptare zë vendin e parë në Britani

30 Dhjetor, 2018 - 12:00 pm

Suksesi i këngëtares shqiptare Amanda Koçi, e njohur me emrin artistik Ava Max, po rritet çdo ditë. Ylli i pop-it për herë të parë kryeson tabelat e Britanisë së Madhe.

Ava Max ka zënë vedin e parë me këngën e saj “Sweet But Psycho”.

“Ava ende nuk ka lansuar një album, madje nuk ka bërë ende asnjë njoftim për një gjë të tillë, por kjo gjë mund të ndryshojë pasi ka një mundësi të madhe në duart e saj”, shkruan revista e njohur “Forbes”.

Kënga e saj ka pushtuar tabelat në Evropë për javë të tëra, ndërsa në Amerikë ndodhet në vendin e 87, por që vazhdon të rritet çdo ditë e më shumë.

Në total ka arritur 7 milionë dëgjime, duke treguar se është këngë veçanërisht e famshme në platforma muzikore si Spotify dhe Apple Music./oranews

Të ngjajshme