Këshilli i Prindërve: Nëse mësimi nuk fillon më 3 tetor, do të kërkojmë çregjistrim masiv dhe sistemi arsimor do të kolapsojë

29 Shtator, 2022 - 9:14 pm

Këshilli i prindërve përmes një postimi në Facebook ka bërë thirrje që të hapen shkollat në të gjithë Kosovën më 3 tetor, në të kundërtën ata do të kërkojnë çregjistrim masiv nga shkollat, përcjell KultPlus.

Nëse kjo kërkesë e tyre nuk dëgjohet, përveç kësaj ata kanë paralajmëruar edhe protesta, marshe dhe hyrje në shkolla.

KultPlus ua sjell postimin e plotë:

SHKURT E SHQIP

Nëse më 3 tetor nuk fillon mësimi në gjithë Kosovën, do të kërkojmë çregjistrim masiv nga shkollat dhe sistemi arsimor do të kolapsojë. Nuk do të ketë më nevojë as për shkolla, as për mësimdhënës e as për institucione arsimore!

Është e lehtë të prishësh, është kollaj të bllokosh, është e padrejtë greva në arsim!

HAPINI SHKOLLAT

Kjo thirrje nuk i përjashton edhe format e tjera të shprehjes së pakënaqësisë: protesta, marshe, hyrje në shkolla!/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme