Lana Del Rey lanson videoklipin e ri dhe paralajmëron këngën e radhës (VIDEO)

13 Shtator, 2018 - 7:20 pm

Këngëtarja e njohur amerikane, Lana Del Rey, e ka lansuar këngën e re me titull, “Mariners Apartment Complex”.

Pa kaluar 24 orë nga publikimi, videoja muzikore ka arritur afro një milion shikime në YouTube.

Në ndërkohë, këngëtarja ka paralajmëruar se në javën e ardhshme do ta sjellë projektin e ri, “Venice Bitch”.

33-vjeçarja është në studion e producentit Jack Antonoff duke përgatitur materialet e reja muzikore.

Edhe pse albumi i ri nuk do të lansohet në vitin 2019, Lana një pjesë të projekteve të reja u sjellë fansave përmes këtyre dy këngëve.

“Mariners Apartment Complex” ishte lansuar si premierë në një emision në BBC Radio 1, kurse tash është publikuar me videoklip.

Në javën e ardhshme, saktësisht me 18 shtator, do të lansohet kënga e re me titull “Venice Bitch”.

Edhe kënga e ardhshme do të kompletohet nga ana vizuale, ndërsa për videoklipet Del Rey ka bashkëpunuar me motrën e saj, e cila njihet me nofkën Chuck. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme