Përzgjedhet fituesit e ‘Talia e Flakës 2022’, ‘Viganët’ marrin çmimin për shfaqjen më të mirë

29 Janar, 2022 - 1:15 pm

Janë ndarë çmimet për fituesit e Festivalit të Dramës Origjinale shqipe,’Talia e Flakës 2022’, përcjell KultPlus.

Juria profesioniste e përbërë nga Elmaze Nura, Arian Krasniqi dhe Shkurë Aliu kanë përzgjedhur shfaqjen ‘Viganët’ realizuar nga Teatri i Qytetit – Gjilan, si shfaqjen më të mirë.

Festivali i dranës origjinale shqipe ‘Talia 2022’ në Gjilan është mbajtur nga 13 deri më 28 janar në kuadër të manifestimit ‘Flaka e Janarit’.

Më poshtë gjeni listën e të gjithë fituesve./KultPlus.com

Të ngjajshme