Pesë gjërat që nuk i keni ditur për Jill Biden

12 Korrik, 2021 - 2:00 pm

Është e vështirë të kesh sekrete kur ke një nga postet më të komentuara në SHBA, por gjithsesi, mos supozoni se dini gjithçka për zonjën e pare, Jill Biden.

Biden, e cila mbushi 70 vjet këtë muaj, është e njohur si një grua e drejtpërdrejtë dhe e sinqertë, por ka akoma më shumë për të se sa ato që i shohim me sy, transmeton KultPlus.

Më poshtë, gjeni pesë nga gjërat më të papritura që mund të mos i dini akoma në lidhje me zonjën e parë të SHBA-së.

1.Ajo kaloi nëpër pesë propozime nga Joe Biden deri sa tha po: “Unë duhej të isha 100% e sigurt që nëse Joe dhe unë do të martoheshim, do të ishte përgjithmonë – për hir të Beau dhe Hunter”, shkroi Biden në 2019, duke shpjeguar se ajo ishte përfundimisht e bindur të thoshte po – dhe nuk është penduar asnjëherë.

2. Ajo është një vrapuese e zjarrtë: Biden filloi të vraponte në fillim të viteve ’90, duke garuar përfundimisht në Maratonën e Marins Corps 1998, ku ajo arriti qëllimin e saj për një kohë përfundimi 4:30:32.

3. Ajo është një person që bën shumë shaka: Në prill të këtij viti, Biden u vesh si një stjuardesë gjatë një fluturimi nga Kalifornia në Uashington, duke mashtruar anëtarët e stafit dhe shtypin duke veshur një paruke të shkurtër të zezë dhe një emër me emrin Jasmine. Një gënjeshtër legjendare për 1 prill.

4. Ajo është një autore e librave për fëmijë: Përveç shumë projekteve të saj të tjera, Biden ishte autore e një libri për fëmijë me titull Joey: The Story of Joe Biden, i cili u botua në qershor të vitit 2020.

5. Ajo është një adhuruese e ‘Blind date’ (dhe mund të mos jetë zonja e parë nëse nuk do të ishte). Biden u takua me Joe kur ajo ishte ende në kolegj, në një ‘blind date’ të organizuar nga vëllai i saj./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme