‘ReMusica’ ftohet në Holandë, në Festivalin e muzikës klasike ‘Wonderfeel’

13 Korrik, 2018 - 11:00 pm

Festivalit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘ReMusica’, respektivisht drejtoreshës së festivalit, Donika Rudit dhe producentit ekzekutiv Viktor Berishaj i është bërë ftesë nga Festivali Ndërkombëtar i muzikës klasike në Holandë “Wonderfeel”, shkruan KultPlus.

ReMusica do të jetë në mesin e 13 institucioneve/festivaleve ndërkombëtare , ndër to “Gent Festival” Belgjikë, “Concertgebouë” Belgjikë , “Music on Main” Kanada etj që do ta ndjekin nga afër këtë ngjarje të rëndësishme që do të ndodhë gjatë tre ditëve, në datat 20 -22 Korrik në ’s-Graveland.

Në Festivalin Wonderfeel këtë vit do të jenë rreth 125 koncerte pëfshirë edhe dokumentarët muzikor, ligjërata, poezi, aktivitete për fëmijë dhe të tjera. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme