Rraci: Kaloft ky virus, e na u ktheft njerzillëku

14 Tetor, 2020 - 4:55 pm

Aktivistja e të drejtave të personave me sindromën Down, Fjolla Rraci, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë një ndërlidhje me pandeminë dhe tetorin, muajin e ndërgjegjësimit për sindromën Down.

Më poshtë mund të lexoni statusin e saj të plotë:

Tu e marr shkas pandemin e t’u fol per tetorin qe qellon me kon muji i ndergjegjsimit mbi sindromen Down..

-Çysh u ndjet qe ket’ t’mbyllun e dikush tjeter vendoske për levizjen e lire t’juj?

-A ju dukeshin t’mjaftushme hapsinat e shpis per me pas jete t’gzume?

-Po veq naj simptom t’vitusit me e pas a ju duke mire kur tjetri ta bojke “ik mos mu afro” ?

-A ish cfare ndjesie me e pas t’caktune n’cilat vende mundesh me shku e me tu mohu me hy brenda dikund?

Izolime, mos-perfillje e levizje t’percaktune prej tjetrit personat me sindromen Down kane pa qene kjo pandemi, ata krejt jeten e na disa muj’!

Kete muj sdu me e gzu e me e festu du me u rebelu per ne qe ankohemi e gjejm shkak me pas paknaqsi veq pse na teket pa u mundu me u mishnu me ata qe s’kane zgjidhje tjeter!

Shtese: Kaloft ky virus, e na u ktheft njerzillyku./ KultPlus.com

Tu e marr shkas pandemin e t’u fol per tetorin qe qellon me kon muji i ndergjegjsimit mbi sindromen Down..-Çysh u…

Gepostet von Fjolla Rraci am Mittwoch, 14. Oktober 2020

Të fundit

Të ngjajshme