Safet Kamberaj, mësimdhënësi homofob që poston fotografi plot urrejtje

10 Tetor, 2018 - 8:16 pm

Sot, në ditën kur ndodhi parada e dytë e komunitetit LGBT në Kosovë, nuk kanë qenë të pakta ata që kanë dalë kundër saj.

Madje, urrejtja vjen gjithmonë më e fortë nga ata që nuk e duan paradën, derisa ata që dalin janë më të zëshëm për pozitivitet dhe dashuri.

E sikur nuk është për tu çuditur në Kosovë, në rrjetin social Facebook një ish zëvendësdrejtor i një shkolle ka postuar një fotografi, një tjetër mbjellje të urrejtjes.

Në fotografi shihet Shpend Ahmeti, Berat Buzhala dhe Frashër Krasniqi derisa në mbishkrim lexohet “Pederrat – veç nje të mirë e kanë, nuk shumohen”.

Safet Kamberajt i figuron në Facebook se është zëvendësdrejtor në shkollën “Xhemail Mustafa”.

Megjithatë në një lajm të vitit 2017-të ai figuron vetëm si mësimdhënës, dhe jo edhe zëvendësdrejtor. Megjithatë, shpërndarja e lajmit në këtë mënyrë është tragjedi edhe sikur Kamberaj të jetë sot mësues, drejtor, prind, zëvendësdrejtor. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme