Të hënën nis rinovimi dhe përmirësimi i furnizimit me energji të ripërtërishme në ‘Soliterët e Ulpianës’

20 Maj, 2022 - 1:52 pm

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar sot se është nënshkruar sot marrëveshja e bashkëfinancimit me Millennium Foundation Kosova për rinovimin dhe përmirësimin e furnizimit me energji të ripërtërishme në Ndërtesat Shumëbanesore, të njohura për qytetarët si ‘Soliterët e Ulpianës’, përcjellë KultPlus.

Sipas kryetarit Rama, punimet fillojnë nga dita e hënë.

“Lajm fantastik për banorët e lagjes “Ulpiana”!

Nënshkruam “Marrëveshjen e Bashkëfinancimit” me Millennium Foundation Kosovo për rinovimin dhe përmirësimin e furnizimit me energji të ripërtërishme në Ndërtesat Shumëbanesore, të njohura për qytetarët si ‘Soliterët e Ulpianës’. Punimet do të fillojnë të hënën!”, shkruan Rama. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme