Vizatim fytyre në KultPlus Caffe Gallery, Latra Gashi do të prezantojë punën artistike

30 Tetor, 2020 - 2:37 pm

Të shtunën, prej orës 12:00, në KultPlus Caffe Gallery do të organizohet një prezantim për fëmijët dhe të rinjtë, ku do të ndërlidhet kreativiteti i të rinjve në fushën e artit, shkruan KultPlus.

Në këtë prezantim artistik, procesi i vizatimit të fytyrës do të bëhet nga Latra Gashi, një talente e kësaj fushe, e cila tashmë e disa vite është duke e dëshmuar punën e saj në këtë fushë.

Të interesuarit mund ta shohin nga afër punën e Latrës, e cila do të demonstrojë punën e saj te një numër i vogël i fëmijëve.

Kjo ngjarje kulturore mbështetet nga Komuna e Prishtinës, përkatësisht Drejtoria për Kulturë./ KultPlus.com  

Të fundit

Të ngjajshme