20 top vendet për festën e Kërshëndellave (FOTO)

8 Dhjetor, 2017 - 9:00 am

Jemi në prag të Kërshëndellave dhe mediet e huaja kanë bërë listën e 20 top vendeve që janë shumë specifike për të kaluar festën, shkruan KultPlus.

Cape Town- Afrikë e Jugut
Vende të ndryshme nga e gjithë bota janë përfshirë në këtë listë, të cilat mund ti shihni edhe nëprmjet fotografive./KultPlus.com

Malaga-Spanjë

Sidnej-Australi

Kennebunkport, Maine

Dubai

Rovaniemi, Finland

Pragë

Bruges, Belgjikë

Cologne, Gjermani

Rio de Janeiro, Brazil

New York

Quebec City, Canada

Hong Kong

Strasburg, Francë

Roma, Itali

Vjenë

Reykjavík, Islandë

Kopenhagë

New Orleans./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme