Safet Spahiu dhe Bashkim Mexhiti sjellin ekspozitë të përbashkët në Suharekë

4 Prill, 2018 - 10:58 pm

Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, këtë të premte më 6 prill hap dyert për dy artistë të mirënjohur, të cilët do të prezantohen para publikut artdashës me një ekspozitë pikture.


Safet Spahiu dhe Bashkim Mexhiti, dy artistë me bagazh të pasur në fushën e artit pamor, do të sjellin përmes kapriçove të penelatave të tyre ndjeshmëri dhe larmi ngjyrash, emocione dhe perceptime delikate, shkruan KultPlus.

“Këto stile në këtë ekspozitë, shumë dallues mes tyre, përmbushin njëri-tjetrin, duke përforcuar mesazhin se në art nuk është e rëndësishme vetëm ajo që thua, por mënyra dhe stili se si e thua. Në këtë ekspozitë të përbashkët këta dy artistë kanë çka thonë dhe dinë si ta thonë”, thotë kuratori i ekspozitës, fotografi Osman Demiri.
Ekspozita do të hapet këtë të premte nga ora 18:00 ndërsa do të qëndroi e hapur deri më 15 prill. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme