Alban Muja, laureat i vitit 2018 në Qytetin Ndërkombëtar të Arteve në Paris

8 Dhjetor, 2017 - 12:05 pm

Në mesin e 60 artistëve nga e mbarë bota, Alban Muja nga Kosova është laureat i vitit 2018 në programin e qëndrimit në Qytetin Ndërkombëtar të Arteve në Paris, shkruan KultPlus.

Për këtë përzgjedhje ka njoftuar Ambasada e Francës në Kosovë dhe në këtë program, Alban Muja do të qëndrojë prej 9 tetorit të vitit 2018 deri më 4 janar të vitit 2019. Gjatë kësaj kohe ai do të mund të zhvillojë një projekt artistik dhe të takohet me shumë bashkëbisedues dhe artistë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme