Albana Ejupi, pjesë e ekspozitës kolektive në Galerinë Lukas Feichtner në Vjenë

1 Korrik, 2018 - 11:30 am

Piktorja nga Kosova, Albana Ejupi do të jetë pjesë e ekspozitës kolektive që do të hapet këtë të martë në Galerinë Lukas Feichter në Vjenë, shkruan KultPlus.

Piktorja Ejupi do të prezantohet në këtë ekspozitë së bashku me 13 artistë të tjerë, ndërsa galeria ka përzgjedhur punimin e saj për t’i vendosur emrat e pjesëmarrësve.

Albana Ejupi vitin e kaluar ka prezantuar ekspozitën e parë personale në Prishtinë, të titulluar ‘Shpalosje Aktesh dhe Sinteza Siluetash’, ndërsa më pas punimet e saj janë prezantuar edhe në vende të ndryshme si Maqedoni , Turqi e Poloni. / KultPlus.com

Të ngjajshme