займ на карту онлайн потребительский кредит

Albana Ejupi vjen me ekspozitën ‘Shpalosje Aktesh dhe Sinteza Siluetash’

19 Tetor, 2017 - 11:30 am

Ekspozita e autores Albana Ejupi hapet më 26 tetor, në ora 19:00, në sallën e Galerisë së Ministrisë së Kulturës, shkruan KultPlus.

“Ekspozita ‘Shpalosje Aktesh dhe Sinteza Siluetash’ përmes paraqitjes së akteve apo siluetave trajton tema të ndjeshme si vuajtjet dhe peripecitë jetësore, dashurinë, apo tema të tabuizuara si akti seksual, ndjenjat dhe emocionet që rrjedhin prej tij e po ashtu edhe gruan si bartëse të plleshmërisë dhe të përgjegjësisë për krijimin e jetës në përgjithësi…”, shprehet kuratorja Penesta Dika.

Kjo ekspozitë do të qëndrojë e hapur një muaj në Galerinë e Ministrisë së Kulturës./KultPlus.com

Të ngjajshme