Ekspozitë me 120 karikatura në Korçë

2 Gusht, 2021 - 9:30 am

120 karikatura të artistit Arben Meksi u ekspozuan në zonën këmbësore të qytetit të Korçës.

Ekspozita solli për artdashësit larmi tematikash dhe këndvështrimesh stigmatizuese dhe humoristike për fenomenet e shoqërisë sonë dhe asaj globale.

Arben Meksi është ndër të paktët emra që e lëvron ende këtë zhaner të veçantë. Këtë vit u është dhënë më shumë hapësirë ekspozitave të tilla.

Ekspozita me karikatura do të jetë e hapur për dy ditë dhe do të zhvendoset edhe te Pazari i Vjetër në Korçë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme