Ekspozitë në Cyrih kushtuar presidentit historik Ibrahim Rugova

20 Janar, 2019 - 3:57 pm

Me datën 21 janar (e hënë) në ora 19:00, Muzeu i Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, hap ekspozitën historike me titull: “Kontributi i Presidentit Historik Ibrahim Rugova në Shtetformimin e Kosovës, me bashkautor Sadik Krasniqi dhe Ma. Besnik Rreci.

Ky eveniment mbahet me rastin e 13 vjetorit të vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova.

Ekspozita hapet në Konsullatën e Republikës së Kosovës në Cyrih në adresën: Eugen Huber-Strasse 19a 8048 Zürich.

Ekspozita do të jetë e hapur deri më 27 janar 2019. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme