Greg Rama vjen me një ekspozitë personale

12 Shtator, 2018 - 6:40 pm

Galeria Fab, sonte mirëpret ekspozitën “Fidem”, të artistit Greg Rama, duke filluar nga ora 19:00, shkruan KultPlus.

“Fidem”, quhet ekspozita e Greg Ramës, djalit të kryeministrit Edi Rama, e cila do të qëndrojë e hapur nga 13 deri më 30 shtator në Galerinë Fab, pranë Akademisë së Arteve. Ekspozita do të vijë nën kurimin e Vladimir Myrtezait.

Kjo është ekspozita e parë personale e Gregut. Ai ka filluar që në moshë të re të shfaq talentin e tij në fushën e arteve pamore, duke ecur rrugës së babit të tij.

Me këtë ekspozitë, Galeria Fab hap sezonin e ri të ekspozitave për këtë vit. Kryesisht në këtë galeri ekspozohen artistë të rinj dhe vepra të studentëve të Akademisë së Arteve./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme