Gucci kryeson nominimet për Fashion Awards 2018

25 Tetor, 2018 - 7:19 pm

British Fashion Council ka zbuluar kandidatët për çmimet e modës së këtij viti dhe popullariteti i Gucci nuk tregon shenja të ngadalësimit.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve, që do zhvillohet më 10 dhjetor në sallën Royal Albert Hall, do shpallë talentin më të mirë në Britani dhe në modën botërore.

Një trupë e përbërë nga 2.000 anëtarë kryç të industrisë së modës, nga 32 vende, vendosi nominimet për dhjetë kategoritë.

Në krye qëndron Gucci me 4 nominime dhe pas saj vjen Burberry, me 3 nominime nën drejtimin e drejtorit të ri të kreativitetit Riccardo Tisci.

Jonathan Anderson me Loewe gjithashtu është nominuar në tre kategori.

Ndërsa do të ketë konkurrencë të madhe për kategorinë Dizenjuesi Britanik i Vitit për Veshjet e Femrave.

Clare Waight Keller e Givenchy, dizenjuesja e famshme e fustanit të dasmës së Meghan Markle, do të jetë kundër Victoria Beckham dhe Roksanda Ilincic.

Adwoa Aboah do të përballet me Bella Hadid dhe Winnie Harlow në kategorinë e Modeles së Vitit. Ceremonia e fundvitit do të mirëpresë 4.000 të ftuar.

Nominimet për Fashion Awards 2018 janë:

Accessories Designer of the Year

Alessandro Michele për Gucci

Demna Gvasalia për Balenciaga

Jonathan Anderson për LOEWE

Maria Grazia Chiuri për Dior

Miuccia Prada për Prada

Brand of the Year

Balenciaga

Burberry

Gucci

Off-White

Prada

British Designer of the Year Menswear

Craig Green për CRAIG GREEN

Jonathan Anderson për JW Anderson

Kim Jones për Dior

Homme Martine Rose për Martine Rose

Riccardo Tisci për Burberry

British Designer of the Year Womenswear

Clare Waight Keller për Givenchy

Jonathan Anderson për JW Anderson

Roksanda Ilinčić për ROKSANDA

Simone Rocha për Simone Rocha

Victoria Beckham për VICTORIA BECKHAM

British Emerging Talent Menswear

Ben Cottrell and Matthew Dainty për COTTWEILER

Eden Loweth & Tom Barratt për ART SCHOOL

Kiko Kostadinov për Kiko Kostadinov

Phoebe English për PHOEBE ENGLISH

Samuel Ross për A-COLD-WALL*

British Emerging Talent Womenswear

Matty Bovan për Matty Bovan

Natalia Alaverdian për A.W.A.K.E.

Rejina Pyo për REJINA PYO

Richard Quinn për Richard Quinn

Sofia Prantera për ARIES

Business Leader

Jonathan Akeroyd për VERSACE

José Neves për FARFETCH

Marco Bizzarri për Gucci

Marco Gobbetti për Burberry

Michael Burke për Louis Vuitton

Designer of the Year

Alessandro Michele për Gucci

Clare Waight Keller për Givenchy

Kim Jones për Dior

Homme Pierpaolo Piccioli për Valentino Virgil

Abloh për Louis Vuitton

Model of the Year

Adut Akech

Adwoa Aboah

Bella Hadid

Kaia Gerber

Winnie Harlow

Urban Luxe

Alyx Marine

Serre

Off-White

Palace

Supreme /a.a/j.p/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme