Hapet sot ekspozita “Arti gjatë pandemisë” në Galerinë Kombëtare të Kosovës

10 Nëntor, 2021 - 12:45 pm

Galeria Kombëtare e Kosovës do të prezantojë ekspozitën “Arti gjatë pandemisë”, e cila bazohet në një ngjarje të vërtetë, shkruan KultPlus.

Kjo ekspozitë është kuruar nga Gazmend Ejupi dhe do të jetë e hapur sot me fillim nga ora 19:00.

Disa prej artistëve që do të marrin pjesë janë, Avdi Hajdari, Arbnor Karaliti, Briliant Milazimi, Jetullah Sylejmani, Luan Bajraktari, Laureta Hajrullahu & Shkamb Jaka, Renea Begolli, Valdrin Thaqi.

Kjo ekspozitë do të jetë e hapur për audiencën deri më 8 dhjetor 2021./KultPlus.com

Të ngjajshme