“I Am I” proteston para qeverisë, e quan Kosovën Republikë të bananeve

4 Shtator, 2020 - 9:51 am

Artisti kosovar, i cili shumë shpesh i vetëm proteston për zhvillime të ndryshme në Kosovë, së fundmi ka protestuar për marrëveshjen që pritet të nënshkruhet sot mes Kosovës dhe Serbisë, shkruan KultPlus.

Për KultPlus, i riu i njohur me emrin artistik “I Am I” ka thënë se performanca e ditë së sotme trajton temën e katër shtatorit dhe marrëveshjes që pritet të ndodhë.

“Kjo është performanca protestuese artistike e radhës, në kuadër të konceptit ‘the art of protest’, që trajton temën e sotshme të 4 Shtatorit, të marrëveshjes së mundshme mes Kosovës dhe Serbisë në Washington DC”, ka thënë ai në një prononcim për KultPlus.

 “I Am I” gjatë ditës së sotme ka publikuar disa foto përballë ndërtesës së qeverisë së Kosovës.

‘Banana Republic. Ki kujdes, ki kujdes nga bananja! Cool and Dullë Bananas”, ka shkruar ai.

Në fotografitë e postuara ai gjithashtu ka të mbyllur gojën me një banane kurse në hartën e bërë me banane, për pjesën veriore të vendit ka përdorur banane të dëmtuara./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme