Italia këto dhjetë gra i liston si gratë më të famshme (FOTO)

3 Mars, 2021 - 9:00 pm

Italia njihet si një vend i trashëgimisë dhe kulturës, por në të njëjtën kohë edhe një vend që ka nxjerrë shumë figura të njohura, përcjellë KultPlus.

Por kësaj radhe një nga mediumet italiane ka listuar dhjetë gratë më të famshme të Italisë, që fillojnë prej Sofia Loren e më poshtë.

KultPlus ju sjell këto gra të suksesshme.

SOPHIA LOREN
Monica Belluci
Giada de Laurentiis
Maria Grazia Cucinotta
Asia Argento
Sara Tommasi
Caterina Murino
Elisabetta Canalis
Melita Toniolo
Sara Varone

KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme