Kështu duket Muzeu i Luvrit në Abu Dhabi (FOTO)

8 Nëntor, 2017 - 10:20 pm

Sot është bërë inaugurimi i Muzeut të Luvrit në Abu Dhabi, ku ishte në hapje edhe presidenti i Francës Emmanuel Macron, shkruan KultPlus.


Ky objekt që është përuruar, dhjetë vite pas marrëveshjes mes Emirateve të Bashkuara të Arabisë dhe Francës, vlerësohet të jetë një ndër objeketet më interesante në botë.


Për të parë më shumë këtë objekt, KultPlus ju sjellë disa fotografi që tashmë janë publikuar nga ky Muze./KultPlus.com

Louvre Abu Dhabi
Renderings: Copyright Ateliers Jean Nouvel


Të fundit

Të ngjajshme