Largohet reklama e biznesit mbi muralin e Nexhmije Pagarushës, Tahiri: Uroj që të ngritet vetëdija e secilit, e të mos përsëriten më raste të tilla

27 Nëntor, 2021 - 3:09 pm

Murali i Nexhmije Pagarushës i përuruar pak ditë më parë në Prishtinë, sot është mbuluar nga një reklamë e biznesit privat, Vip Line Kosova, e pas reagimeve të shumta është njoftuar Inspeksioni dhe reklama është larguar, përcjell KultPlus.

Ky veprim nxiti reagime të shumta nga publiku të cilët këtë pakënaqësi e kanë shprehur në rrjete sociale.

E një reagim për veprim e ka bërë edhe drejtori i Drejtorisë për Kulturë në Komunën e Prishtinës, Adrian Berisha, i cili edhe ka njoftuar inspekcionin për ta larguar atë reklamë, pasi që kopmania nuk ka kërkuar leje nga komuna për vendosjen e asaj reklame.

Reklama u hoq, dhe pala u dënua!
Uroj që të ngritet vetëdija e secilit, e të mos përsëriten më raste të tilla!
“, ka shkruar Drejtori i Inspekcionit, Adonis Tahiri në rrjetet sociale. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme