‘Lufta për jetën’ e David Kryemadhit fiton çmimin e parë për novela grafike

21 Dhjetor, 2021 - 6:50 pm

Lufta për jetën , beteja e ashpër , frymëzuar nga romani fantastiko-shkencor  i Flamur Topit i jep çmimin e parë  në  edicionin e 6 të novelave grafike  ilustratorit David Kryemadhi.

Në fakt puna e tij është realizuar në bashkëpunim me  Ilir Topin dhe  Florian Bregun.  Artisti gjatë marrjes së çmimit kërkoi një vëmendje nga shtëpitë botuese për këtë zhaner.

Ndërkohë që fabula e përzgjedhur për ilustrim është mjaft aktuale edhe pse është shkruar në vitet 70- të./abcnews/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme