займ на карту онлайн потребительский кредит

Malda Susuri dhe Rudina Voca me ekspozitë në Prizren

5 Shtator, 2019 - 12:00 pm


Këngëtarja Malda Susuri dhe kuratorja Rudina Voca do të mbajnë një ekspozitë në Prizren që për qëllim ka nxitjen e debatit për objektifikimin e grave pavrësisht identiteteve të tyre.

Për këtë inciativë ka shkruar edhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila e ka vlerësuar lartë këtë ekspozitë.

“Një iniciativë shumë e mirë e artistes Malda Susuri dhe kuratores Rudina Voca që synon të hapë debatin mbi objektifikimin e grave që jetojnë në Kosovë pa dallim moshe, etniciteti, statusi, besimi apo orientimi seksual. Shpresoj të shihemi në ekspozitën “Molla”, ka shkruar Jahjaga në Facebook. / KultPlus.com

Të ngjajshme