Mediet shkruajnë për anëtarësimin e tri artisteve në PDK, kjo është deklarata e tyre

9 Mars, 2019 - 4:42 pm

Për nder të 8 Marsit, Partia Demokratike në Kosovës ka mbajtur një festë me gra të cilat sipas nënkryetarit të PDK-së Uran Ismailit, janë gratë anëtare të kësaj partie në degën e Prishtinës. Në mesin e tyre kanë qenë edhe arkitektja Eliza Hoxha, piktorja Zake Prelvukaj dhe regjisorja Burbuqe Berisha.

Ismaili pamje nga kjo festë i shpërndau edhe në rrjetin e tij social në Facebook çka solli edhe shkrime nga mediet se tri artiste e lartëpërmendura i janë bashkuar PDK-së dhe në këtë mbrëmje janë prezantuar si anëtaret me të reja të kësaj parti.

Mirëpo një lajmë të tillë e ka demantuar regjisorja Berisha e cila për KultPlus ka treguar se ato kanë qenë në këtë festë mirëpo asnjëra nga artistet e përmendura nuk i është bashkuar kësaj partie./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme