Mjaftë me kukulla seksi, kompania “Barbie” sjellë 17 gra të fuqishme nëpërmjet kukullave (FOTO/VIDEO)

10 Mars, 2018 - 7:56 pm

Kompania e kukullave e njohur si Barbi, ka plotë 58 vite që sjellë kukulla të ndryshme, mirëpo këtë vit kompania ka ndryshuar rrugën e saj të bukurisë. Duke sjellë kësaj radhë një koleksion të 17-të kukullave të cilat janë inspiruar nga gratë e fuqishme si: Frida Kahlo apo Chloe Kim, përcjellë KultPlus.Pas një hulumtimi të bërë nga kjo kompani ku janë përfshirë 8 mijë nëna, kompania ka ardhur në përfundim se 86% e tyre janë të shqetësuar mbi rolin që kanë modelet e kukullave barbie. kështu që kompania ka krijuar 17-të kukulla inspiruese, shkruan CNN.“Vajzat gjithmonë kanë qenë në gjendje që të luajnë role të ndryshme me kukullat e tyre Barbie. Kurse tani ne jemi të emocionuar që po sjellim role nga jeta reale si një kujtesë për to se mund të bëhen gjithçka që dëshirojnë”, është shprehur Lisa McKnight.
Lansimi i këtij koleksioni të kukullave është bërë për Ditën Ndërkombëtare të Gruas. Çdo kukull vjen së bashku me informacionet edukuese mbi punën e këtyre grave, figurat e të cilave janë marrë nga kompania.
Amelia Earhart, femra e parë që fluturoi përgjatë Oqeanit Atlantik dhe Frida Kahlo, aktivista e mirënjohur meksikane janë në mesin e tyre. Po ashtu është gazetarja Martyna Wojciechowska, Kryekuzhinierja Helene Darroze, aktisvistja dhe fotomodelja Ashley Graham, regjisorja Patty Jenkins. Katherine Johnson e njohur për matematikë dhe fizikë, balerina Yuan Yuan Tan, futbollistja Sara Gama, dizajnerja Leyla Piedayesh. Pastaj Ibtihaj Muhammad , Bindi Irwin, Xiaotong Guan, Chloe Kim, Gabby Douglas, Ava Duvernay, Hui Ruoqi dhe kampionia e boksit Nicola Adams.Megjithëse kjo seria e këtij koleksioni ka vetë tri kukulla deri më tani, dalja në treg e të tjerave pritet që të ndodhë së shpejti. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme