Naser Rafuna e kritikon ashpër logon e “Dardanëve”

19 Mars, 2019 - 12:38 pm

Artisti i njohur Naser Rafuna përmes profilit të tij në Facebook thotë se logo e tifozëve të Kosovës, “Dardanëve”, nuk ka të bëjë asgjë me historinë e vendit.

Ai thotë se kjo logo e ndërron identitetin e Kosovës dhe të paraardhësve, raporton Gazeta Express.

Më poshtë mund ta gjeni reagimin e plotë të tij:

Në fillim të këtij muaji, grupi i tifozëve të Kosovës, “Dardanët”, treguan se e kanë krijuar një brend të ri për tifozët e klubit kombëtar të Kosovës. Ky brend përbëhet nga një luan dhe një kurorë mbretërore.

Të fundit

Të ngjajshme