займ на карту онлайн потребительский кредит

Në Kanada do të hapet ekspozita “Albanie: Le Pays Des Aigles” për festën e pavarësisë

22 Nëntor, 2020 - 2:23 pm

Në Montreal me rastin e 108-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë do të hapet ekspozita “Albanie: Le Pays Des Aigles”

Ekspozita në galerinë Ambigu do të jetë e hapur nga data 28 nëntor deri më 4 dhjetor 2020 dhe do të përmbledhë vepra artistike dhe objekte historike nga krahina të ndryshme të të gjitha trevave shqiptare.

Komuniteti shqiptar në Monteral bën të ditur se aktiviteti do të zhvillohet brenda rregullave të shëndetit publik të provincës së “Québec” dhe protokollet do të respektohen maksimalisht.

Galeritë janë të hapura po ashtu si dyqanet dhe qëndrat komerciale. Mbajtja e maskës do të jetë e detyrueshme në ambjentet e brendshme, dhe distancimi social është shumë i rëndësishëm si brenda, po ashtu dhe jashtë galerisë.

Një rotacion i vazhdueshëm do të jetë i nevojshëm për mbarëvajtjen e aktivitetit, në mënyre që t’i jepet mundësi të gjithëve per ta parë ekspozitën./ KultPlus.com

Të ngjajshme