Në nder të pavarësisë do të mbahet ekspozita “Kujtesa e Kosovës: Jeta nën qiell e najlon”

15 Shkurt, 2020 - 11:10 pm

Përvjetori i 12-të i Pavarësisë së Kosovës do të përshkohet me aktivitete kulturore dhe artistike shkruan KultPlus.

Në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” me rastin e këtij përvjetori organizon ekspozitën “Kujtesa e Kosovës: Jeta nën qiell e najlon”.

Në kuadër të kësaj ekspozite do të paraqiten për publikun dhe të interesuarit fotografi të pa publikuara të fotoreporterit Ridvan Slivova, të cilat shfaqin pamje nga jeta e shqiptarëve të Kosovës përgjatë periudhës së viteve 1999.

Ekspozita do të hapet në Hollin e Bibliotekës më datën 19 shkurt nga ora 11. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme