Në Paris veprat e Banksyt shiten më shtrenjtë sesa ishin parashikuar (FOTO)

27 Tetor, 2018 - 6:30 pm

Disa vepra të njohura të artistit misterioz, Banksy, janë shitur gjatë një ankandi në Paris të Francës.

Për dallim me veprën “Vajza me Balonë” e cila u vetë-shkatërrua para një muaji gjatë një ankandi në Londër, kësaj radhe nuk ka pasur ndonjë incident të tillë. Përkundrazi, të gjitha veprat e ekspozuara në ankand u shitën dy apo tre fish më shtrenjtë se ç’ishte paraparë, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Veprën “Ndalo dhe Kërko” e ka blerë një koleksionist ndërkombëtar i artit për një shumë prej 65,000 eurosh.

Ndërsa vepra “Kanaçja e Supës” është blerë nga një koleksionist europian për 46,800 euro.

Po ashtu edhe vepra e titulluar “Mbretëresha Viç” u shit për 11,700 euro, shumë kjo katër herë me e lartë se sa ç’ishte planifikuar./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme