Zbulohet mozaiku me gëzhoja plumbi që portretizon figurën e Agim Ramadanit

3 Maj, 2019 - 7:20 pm

Sot në qendër të qytetit të Gjilanit është zbuluar mozaiku me gëzhoja plumbi që portretizon figurën e Agim Ramadanit, shkruan KutlPlus.

276138 gëzhoja plumbi kanë formuar portretin e heroit kosovar Agim Ramdani, të cilat janë vendosur në mozaikun e punuar nga Besart Gashi.

Për këtë mozaik ka njoftuar për KultPlus vet Besart Gashi i cili ka treguar se për këtë mozaik ka punuar me kërkesën e nipit të Agim Ramadanit, Muhamet Ajrullahu.

“Do të jetë një dhuratë për familjen Ramadani, që do të shpaloset me rastin e datëlindjes së heroit të madh Agim Ramadani”, ka thënë Gashi.

Ai ka njoftuar se mozaiku është me dimensione 5X7 m, dhe sipas tij, ky mozaik është me dimensionet më të mëdha që ekzistojnë në vendin tonë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme