“Nuk është diçka e njëanshme”, hapet nesër ekspozita nga Adem Dërmaku

4 Gusht, 2021 - 1:34 pm

“Nuk është diçka e njëanshme” është ekspozita që do të hapet nesër në Galerinë e Ministrisë së  Kulturës nga artisti Adem Dërmaku.

Ekspozita  e kuruar nga Eleni Laperi do të hapet me datën 5 gusht ku do të prezantohen 50 punime të artistit, i cili përdor ngjyra dhe teknika të ndryshme të artit të grafikës dhe luan me vijat dhe pikat mbi sfondet e pikturuara për të krijuar narrativen e tij pamore, shkruan KultPlus.

Kjo ekspozitë do të qëndrojë e hapur deri më datën 5 tetor.

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit u ka bërë thirrje pjesmarrësve që t’i respoktojnë masat e rekomanduara nga IKSHPK dhe Ministria e Shëndetësisë për parandalimin e COVID-19./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme